STUDENT COUNCIL ELECTIONS 2018 NOMINATIONS

 

Open Councillor Seat Belfast (10 places)

Miss TANITH MACLYNN-HILL

Mr ROBERT MILLAR

Mr MATTHEW WALTON

 

Open Councillor Seat Coleraine (10 places)

Miss Ciara Beattie

Miss Lauren Hunter

Miss CODI-LEA FOLLIARD

Miss ELIZABETH MCPHILOMEY

Miss EMMA MCPEAKE

Miss GEORGIA GILMORE

Miss SARAH MCCARTNEY

Mr ADAM MCBURNEY

Mr FERGAL ELLIOTT - FOLEY

Mr KEELAN HALL

Mr MARTIN MCLOONE

Mr THOMAS O'NEILL

Miss Shannon McCullagh

 

Open Councillor Seat Jordanstown (10 places)

Miss Hannah McCrea

Miss AIMÉE MAGOWAN

Miss PAIGE NEILL

Mr BRADLEY ROBINSON

Mr CILLIAN MURPHY

Mr ERROL MAGILL

Mr JACK MCKAIG

Mr JAKUB RYGASIEWICZ

Mr JAMES COCHRANE

Mr JAMES MCCARTHY

Mr JOSEPH ARMSTRONG

Mr MARK FRANCOS

Mr MATTHEW DODGE

Mr MATTHEW HARRISON

Mr NEIL RICHARDSON

Mr OISIN KINSELLA

Mr SEAN MARTIN

Miss NIAMH CURRAN

Mr Richard Bullick

 

Open Councillor Seat Magee (10 places)

Miss Hannah Fitzpatrick

Miss AIMEELEIGH COCHRANE

Miss ANGELINA JESS

Miss OLIVIA THOMPSON

Miss REALTIN MCELHINNEY

Miss SAOIRSE DUGGAN

Miss SIOBHAN GILLESPIE

Mr CONOR MCCAY

Mr DILLON GILDERNEW

Mr JACK QUINN

Mr JAMIE BAKER

Mr JOHN MCGLINCHEY

Miss Summer Lambatan

 

 

Black/Minority Ethnic Councillor (2 places)

Miss AJUMA SALIFU

Mr CLEMENT GAMA

 

International Councillor (Coleraine Campus) (2 places)

Miss EMILY WILLAUER

Mr CORI HAMILL

 

International Councillor (Jordanstown Campus) (2 places)

Miss QIANYU DU

Mr SICHENG XIONG

 

International Councillor (Magee Campus) (2 places)

Mr BODHAYAN PRASAD

Mr DUO LI

 

LGBTQ+ Councillor (2 places)

Miss INDERJEET BRAR

Miss RUTH TORNEY

Mr James Herridge-Gibson

Mr JOSH MCAVOY

Mrs ELIZABETH LYNAS

 

Mature Student Councillor (2 places)

Miss LAURA O'SHEA

Miss LISA LIKEN

Miss NICHOLA JAMISON

Miss RACHAEL CINNAMON

Mr NEIL SCOTT

Mrs MARGARET SMYTH

Mrs SEDINA O'KANE

Miss Sian McClean

 

Part-Time / Distance Councillor (2 places)

Miss EIMHEAR MACFARLANE

Miss LAUREN BURNS

 

 

Post Graduate (Research) Councillor (1 place)

Aoibheann Dunne

Holly Neill

Mr MICHAEL JENNINGS

Ms KATRINA SMYTH

 

Post Graduate (Taught) Councillor (1 place)

Miss AIMEE BRANIFF

 

Student Parent/Carer Councillor (2 places)

Miss Jakki Hanlon

Miss CHRISTINA MCCARRON

Miss EIREANN MCANEA

Mr JOSEPH GRAHAM

 

Students with Disabilities Councillor (2 places)

Dáire Madine

Miss HEATHER GORDON